پرسش و پاسخ

خانه پرسش و پاسخ

آیا برای خاموش وروشن کردن دستگاه ،قطع و وصل برق کافی است؟

جواب کارشناسان – خیر، جهت خاموش کردن دستگاه ابتدا باید از طریق  display controller  فرمانshat down  را صادر نموده تا فرمان های اصلی توسط دستگاه  صادر گردد. بعد از خاموش شدن دستگاه در صورتی که زمان خاموش بودن دستگاه  بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد میبایست برق تغذیه اصلی را قطع کرد .

بعضی اوقات صدای شرشر آب داخل فن کوئل ها ایجاد میشود ، علت چیست ؟

جواب کارشناسان –درصورتی که گردش آب داخل لوله ها و کوئل ها به یکی از دلایل زیر مختل گرددصدای شرشر به وجود

می آید.

الف- خرابی منبع انبساط

ب- خرابی شیرهای هواگیری

پ- نشتی در بخشی از لوله کشی که هر ۳ مورد فوق باعث نفوذ هوا داخل سیکل و نهایتا ایجاد صدای شرشر میگردد که جهت رفع مشکل باید منبع نفوذ هوا را از بین برده سپس کل سیکل وفن کوئل ها هواگیری شود.

ت ضعیف بودن پمپ که نهایتا  باعث عدم تامین حجم وسرعت مناسب آب داخل  لوله ها ونهایتا بروز صدا در سیکل  میگردد.

ث در صورتی که مشخصه های پمپ بیشتر از ظرفیت مورد نیاز باشد(پمپ قوی باشد )صدایی شبیه به موارد بالا داخل لوله ایجاد میگردد.

ج عدم استفاده از لرزه گیرهای مناسب بین فلنچ  ها ومحل اتصالات پمپ واشتباه در محل نصب پمپ ولوله کشی وعدم محار مناسب لوله های مسیر سیرکوله آب وپمپ ها نیز باعث ایجاد صدا در لوله ها میگردد .

آیا استفاده از سایه بان برای دستگاه های چیلر الزامی میباشد؟

جواب کارشناسان ، همان طور که مستحضر هستید دستگاههای چیلر به ۲ دسته جذبی وتراکمی تقسیم می گردد.که محل نصب دستگاههای جذبی داخل موتور خانه میباشد ودستگاههای تراکمی خود به ۲ دسته هواخنک وآب خنک تقسیم میگردد که محل نصب دستگاه های آب خنک نیز داخل موتور خانه ومحل نصب دستگاههای هوا خنک (همانطور که از اسم آن مشخص است کندانسور با هواخنک میشود وباید در فضای باز نصب گردد )فضای باز پشت بام ویا حیاط می باشد ، لذا استفاده از سایه بان برای دستگاه هواخنک توصیه میگردد چرا که باعث افزایش راندمان دستگاه ومحافظت دستگاه در برابر تابش مستقیم نور خوشید وریزش مستقیم باران میگردد .لازم به ذکر است نقشه سایه بان ویا سقف محافظ برای دستگاه های هوا خنک با ظرفیت های متفاوت و متناسب با تعداد فن های کندانسور ،متغیر است و کار فرما میبایست پس از دریافت نقشه یا کارشناسی از کارشناسان واحد خدمات پس از فروش شرکت والا اندیشان وطن ، اقدام به ساخت و نصب آن نماید.

2 دستگاه چیلر هوا خنک ۳۰ تن toyo در محل پروژه نصب است که معمولا هر ۲ ماه یک بار خطای PE,Ed میدهد ،علت چیست؟

جواب کارشناسان ،  خطای PEمربوط به آنتی فریز الکترونیکی دستگاه  میباشد که در صورت تکرار بیش از ۳  بار آن در یک ساعت باعث بروز خطای  Ed  میگردد. لازم به ذکر است خطای  PE  بصورت خودکار پس از بالا رفتن دما و از بین رفتن شرایط یخ زدگی ،رفع میگردد اما در صورت تبدیل خطا به  Ed  واحد مورد نظر از کار می افتد تا زمانی که اپراتور و کارشناسان از دستگاه بازدید به عمل آورده و علت اصلی را تشخیص داده و سپس واحد مورد نظر را ریست نمایند.

امکان استفاده از تخفیف وجود دارد؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگیمورد استفاده قرار گیرد.

فرم ارسال سوال